Komoda & Amiga plus
Magazyn użytkowników komputerów Commodore

H.E.R.O.

Wstrząs w kopalni uwięził górników pod ziemią. Na szczęście jesteś ty, prawdziwy H.E.R.O. czyli Hiper Efektywny Ratunek Operacyjny! Wyposażony w plecak ze śmigiełkiem, bomby i laserowy pistolet wyruszasz do akcji. Wokół ciebie szyby kopalniane, rwące rzeki, fatalnie rozmieszczone źródła światła i do tego różnej maści nieprzyjemne żyjątka. Nic to, bo w końcu ty jesteś H.E.R.O. i to ty musisz uratować górników! 

Autor: Erik 

Wydany oryginalnie na Atari 2600 H.E.R.O. został przeniesiony na wiele innych platform, włączając w to C64, lecz do tej pory nie było jej na VIC-20! To bardzo dobra konwersja – wyglądem i działaniem bardzo przypomina oryginał. Po uruchomieniu wita nas ekran startowy wraz z opisem gry, a w tle gra wesoła melodia. Demo pokazuje nam podstawowe zasady gry i zachęca, aby chwycić za joystick. Pierwszy poziom to oczywiście bułka z masłem, ale stopień trudności rośnie bardzo szybko. Do tego dochodzą coraz obszerniejsze lokalizacje oraz nieprzyjazne i szybkie zwierzęta. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zapamiętywanie układu poziomu. 
Na samym początku przygody sterowanie może wydawać się nieco dziwne, szczególnie gdy po raz kolejny wysadzisz siebie w powietrze. Ale praktyka czyni mistrza i po chwili będziesz śmigał po podziemnych korytarzach niczym prawdziwy zawodowiec. Do przejścia mamy 20 poziomów z opcją rozpoczęcia zabawy w połowie z nich, więc nie musisz za każdym razem zaczynać od pierwszego. Grafika jest sympatyczna i kolorowa, a efekty dźwiękowe pasują do klimatu. Jeśli nie grałeś w to nigdy, to zdecydowanie warto spróbować. A jeśli już znasz, to dlaczego by nie zagrać ponownie? Do pobrania za strony: https://kollektivet.nu/hero/

Najnowsze komentarze

  Podziel się tym:

  Wolisz papier?

  Recenzja

  GP Cars

  Nic nie może równać się z zapachem benzyny i palonych opon. I rykiem silników. A

  Recenzja

  H.E.R.O.

  Wstrząs w kopalni uwięził górników pod ziemią. Na szczęście jesteś ty, prawdziwy H.E.R.O. czyli Hiper

  C64

  Party Speedway

  Dynamiczne wyścigi żużlowe dla 1 do 4 graczy inspirowane znaną z późnych lat 90. grą

  Copyright 2020, Komoda&Amiga Plus