Komoda & Amiga plus
Magazyn użytkowników komputerów Commodore

GP Cars

Nic nie może równać się z zapachem benzyny i palonych opon. I rykiem silników. A najlepiej to wszystko razem podczas rajdu wzdłuż wąskich i krętych ulic. Dasz radę wyprzedzić czerwone auto czy też odpadniesz
za następnym zakrętem?

Autor: Erik 

Po wielu latach prac GP Cars ujrzało w końcu światło dzienne, a premiera miała miejsce podczas imprezy FOReVER 2023. Gra zajęła drugie miejsce w ramach konkursu WiLD Demo.
Klimatyczne intro wprowadza nas w nastrój wyścigów samochodowych. Tytułowy ekran zachęca nas do ruszenia z piskiem opon, ale na samym początku są dostępne jedynie dwa poziomy.
Pierwszy z nich to de facto runda kwalifikacyjna, w której musimy zmieścić się w limicie czasu. W drugim ścigamy się już z rywalem sterowanym przez komputer. Wygrana zapewnia dostęp do nowych torów, które są bardzo zróżnicowane pod względem
scenerii, typów nawierzchni, a nawet skrzyżowań i skrótów.
Gra jest dość trudna. Już sama walka z limitem czasu wymagała ode mnie bardzo wielu prób. No i oczywiście trzeba być też pierwszym na mecie, co utrudnia samą rozgrywkę. Ważne – w grze nie ma możliwości kolizji z innymi autami, więc nie można pokonać rywali, blokując im trasę czy też spychając na pobocze.
To oznacza, że jedyny sposób na wygraną to zostanie mistrzem kierownicy bądź też znalezienie drogi na skróty (w późniejszych poziomach). Praktyka czyni mistrza, ale mam pewne wątpliwości czy to daje wystarczająco dużo frajdy. Grafika, muzyka i efekty dźwiękowe są znakomite, a to już wystarczające powody, aby spróbować zagrać.
Do  pobrania bezpłatnie ze strony https://csdb.dk

Najnowsze komentarze

  Podziel się tym:

  Wolisz papier?

  Recenzja

  GP Cars

  Nic nie może równać się z zapachem benzyny i palonych opon. I rykiem silników. A

  Recenzja

  H.E.R.O.

  Wstrząs w kopalni uwięził górników pod ziemią. Na szczęście jesteś ty, prawdziwy H.E.R.O. czyli Hiper

  C64

  Party Speedway

  Dynamiczne wyścigi żużlowe dla 1 do 4 graczy inspirowane znaną z późnych lat 90. grą

  Copyright 2020, Komoda&Amiga Plus