Komoda & Amiga plus
Magazyn użytkowników komputerów Commodore

Blocky Skies

Początek wakacji na scenie amigowej przywitaliśmy miłym akcentem: świeżutką zręcznościówką z elementami łamigłówki wydaną na M68000 przez alpine9000 z grupy Enable Software Pty Ltd. Gierka jest pierwszym projektem autora na klasyczną Amigę, a jej tworzenie wiązało się z osobistym wyzwaniem — nauką asemblera i wydaniem w pełni grywalnej wersji gry w ciągu 8 tygodni.

W Blocky Skies przemierzamy platformy poruszając się po wytyczonych z góry trasach. Naszym zadaniem jest dotarcie do celu, przy czym podstawowym problemem jest zapamiętanie siatki trasy, gdyż jej wizualizacja co jakiś czas zanika. Oprócz tego staramy się omijać wszelakie przeszkadzajki i poruszać się w miarę szybko, aby uniknąć spadku – kafelki platformy zapadają się. Kolejne etapy z 10 udostępnionych poziomów gry wprowadzają elementy komplikujące prostą początkowo rozgrywkę.

Nietypowy pomysł zapewnia fajną zabawę, którą dodatkowo potęgują przyjemne efekty audiowizualne. Przejrzysta grafika przewijana jest na dwóch poziomach, animacje są płynne, a dynamiczny efekt pojawiania się i zanikania bloków platformy dopełnia całości. Nie jest to oczywiście arcydzieło sztuki graficznej, ale dla tak małego i niekomercyjnego projektu to oprawa wystarczająca. Trzy występujące w grze utwory są dziełem niezmordowanego Simone Bernacchia (JMD) – tego samego, który tworzył muzykę do opisywanego przez nas w poprzednim numerze Tanks Furry. Utwory JMD zawsze tworzą pozytywny nastrój i nie inaczej jest tym razem.

Gra wymaga tylko 512kb pamięci ram, jest darmowa i dostępna na oficjalnej stronie projektu (http://blockyskies.com) w trzech wersjach: dyskietkowej, na dysk twardy i jako obraz CD32/CDTV. Kod źródłowy jest otwarty i udostępniony na platformie GitHub (https://github.com/alpine9000/blockyskies). Gierkę z pewnością warto wypróbować, a my cieszymy się, że kolejni autorzy wciąż wracają do przenoszenia swoich pomysłów na klasyczne Amigi.

Podziel się tym:

Wolisz papier?

Amiga

TONY – Montezuma’s Gold (Amiga)

Witaj, cyfrowy odkrywco! Rozpocznij pikselową podróż inspirowaną Tony Halikiem, prawdziwym polskim podróżnikiem i filmowcem, którego

C64

TONY – Montezuma’s Gold (C64)

Witaj, cyfrowy odkrywco! Rozpocznij pikselową podróż inspirowaną Tony Halikiem, prawdziwym polskim podróżnikiem i filmowcem, którego

Copyright 2020, Komoda&Amiga Plus