Koszyk

 • Dostawa 1 szt.

  PLN0
#str-info


#str-url
Komoda & Amiga plus
magazyn użytkowników komputerów Commodore
 • Polski
 • English
 • Redakcja

  Jak się to wszystko zaczęło…

  Był grudzień 2007 roku, gdy ukazał się zerowy numer pisma elektronicznego „Commodore & Amiga Fan”, będącego kontynuacją papierowego magazynu z lat 90-tych, dedykowanego użytkownikom komputerów marki Commodore, tj. „Commodore & Amiga”. Z kolei w grudniu 2009 roku światło dzienne ujrzał pierwszy numer pisma „Commodore & Amiga Games”, który w odróżnieniu od „Fan” zajmował się głównie tematyką gier komputerowych. Powstała również strona internetowa ca-fan.pl (obecnie już nie istniejąca), dzięki której udało się jeszcze bardziej zrzeszyć grono miłośników użytkowników komputerów marki Commodore.

  W czerwcu 2010 roku na łamach ca-fan. pl pewien mężczyzna o pseudonimie Komek (Arkadiusz Kosiarski) zaprezentował pierwszy numer swojego amatorskiego e-zina pod tytułem „Komoda”, w którym znajdowały się recenzje i opisy gier na komputer Commodore 64. Pomimo ogromnej prostoty, premierowy numer został przyjęty z entuzjazmem. Szczególnie zainteresował się nim świętej pamięci Ramos (Mariusz Rozwadowski), który był m. in. redaktorem naczelnym „Commodore & Amiga Fan” i „Commodore & Amiga Games”. Ramos wraz z zespołem postanowili pomóc Komkowi w dodarciu do większego grona czytelników oraz wesprzeć go cennymi radami. Po pewnym czasie „Komoda” przestała już być tworem tylko jednej osoby, gdyż zaczęła się formować redakcja, która sprawiła, że pismo stało się reprezentacyjne i nabrało wiatru w żagle. Prace nad kolejnymi numerami przebiegały bardzo intensywnie, a obie redakcje zdążyły się zaprzyjaźnić.

  Niestety w 2014 roku nadszedł ciężki okres. Większe lub mniejsze problemy życia codziennego członków redakcji sprawiły, że wszyscy poczuli się zmęczeni i zaczęli się zastanawiać co dalej począć. W końcu Ramos i Komek postawili wszystko na jedna kartę i zaproponowali swoim redakcjom, aby połączyć siły. Było to jedyne wyjście z kryzysu. Wszyscy pomysł poparli i w ten sposób doszło do zjednoczenia „C&A Fan/Games” i „Komody”. Tak oto narodził się magazyn „K&A plus”, który wciąż tworzymy z pasją, niestety już bez naszego przyjaciela Ramosa…